Yemekhane Şube Müdürlüğü
Adalet Kartımdan birden fazla kesinti yapıldı. Ne yapmalıyım ?

Kart okuyucular 5 saniye içinde yapılan ikinci veya diğer ödemeleri arıza olarak görüp hesabınıza iade etmektedir. İki ödeme arasında 5 saniyeden fazla süre geçtiyse ücret iadesi mümkün değildir.

Adalet kartıma nasıl para yükleyebilirim ?

Bankanız aracılığıyla EFT yaparak veya ilgili bankanın ATM'leri kullanılarak yükleme yapılabilir. (Ayrıntılı bilgiyi www.adaletkart.com adresinden öğrenilebilir.)

Adalet kartımı unuttum, kartımda bakiye yok, kartım bozuk, veya misafir olarak geldim nasıl yemek yiyebilirim ?

Misafir fişi alarak yemek yiyebilirsiniz

Göreve yeni başladım, Adalet kartım yok, başvuru yaptım kartım daha gelmedi veya Adalet kartım kırıldı, kayboldu, yenisi gelecek nasıl yemek yiyebilirim ?

Başkanlığımız Koruyucu Güvenlik Şube Müdürlüğü’nden geçici kart temin ederek yemek yiyebilirsiniz.(Geçici kart hemen verilmektedir.)

Mutfakta çalışan personelin sağlık kontrolü yapılmakta mıdır ?

Düzenli olarak sağlık kontrolü (4’lü tarama ) yapılmaktadır.

Mutfakta çalışan personeliniz hijyen kurallarını biliyor ve uyguluyor mu ?

Mutfakta çalışan bütün personelimizin Milli Eğitim Bakanlığı onaylı (Hijyen Eğitimi ) sertifikaları olup, kurallara uyulup – uyulmadığı 7/24 kamera sistemi ile denetlenmektedir.

Olası bir zehirlenme veya alerji vakasında tespit amacıyla ne gibi uygulamalarınız vardır?

Sunulan yemeklerin numunesi alınarak 3 gün bekletilmektedir, olası bir zehirlenme veya alerji durumunda ilgili numuneler Ankara Tarım İl Müdürlüğüne gönderilerek ayrıntılı analizi yapılmaktadır.

Yapılan yemekler denetleniyor mu ?

Yapılan bütün yemekler günlük olarak Yemekhane Yönetim Kurulunun gözetiminde Gıda Mühendisleri tarafından denetlenmektedir.

Yemeklerinizde hangi tür yağ kullanıyorsunuz ?

Yemeklerimiz zeytinyağı ile hazırlanmakta olup, sadece kızartma türü yemeklerin hazırlanmasında ayçiçek yağı kullanılmaktadır. Kullanılan yağların gıda yönetmeliğine uygun 1. sınıf kalitede üretim yapan markalardan temin edilmesine özen gösterilmektedir. Ayrıca yemeklerimiz son teknoloji fırınlarda buharla pişirildiğinden yağ kullanım oranı en aza indirilmiştir.

Yemekhanenizin işletme belgesi var mıdır ? Denetlenme yapılmakta mıdır ?

Yemekhanemizin Yenimahalle İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından verilmiş olan İşletme belgesi olup, Yenimahalle İlçe Tarım Müdürlüğü mühendisleri tarafından da ayrıca düzenli olarak denetlenmektedir.

Yemeklerde kullanılan gıda ürünleri insan sağlığına uygun mudur ?

Yemeklerimizde kullanılmak üzere temin edilen ürünlerin 1. sınıf kalitede olması öncelikli kriterimizdir. Oluşturulan muayene kabul komisyonu ile gerekli denetimler sıkı bir şekilde yerine getirilmektedir.

İMİD-İNTRANET
SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Test Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←